Kurz zdravotníka zotavovacích akcí

Máš před vůdcovkami nebo si myslíš, že je dobré mít zdravotnické vzdělání a být připraven zasáhnout, když je potřeba? Vyraž do Hradce Králové na ZDrSEM.

ZDrSEM, neboli zdravotnický seminář, je kurz, na kterém můžeš získat kvalifikaci zdravotník zotavovacích akcí.

ZDrSEM vznikl před lety jako projekt Prázdninové školy Lipnice a od té doby pořádá spoustu zdravotnických kurzů. ZDrSEMácké kurzy jsou velmi kvalitní a zaměřené na praxi. Možná právě proto, je jejich cena běžně okolo 4500 Kč. Okresu Hradec Králové se podařilo na seminář získat výraznou slevu a cena byla pro naši organizaci snížena na 2500 Kč.

Výhodou ZDrSEMáckého kurzu je akreditace od MŠMT, která kurzu zajišťuje jeho trvalou platnost. Ve výsledku to znamená, že pokud chcete tento dekret uplatnit kdekoliv, mimo Junák, budete ho mít stále platný – výhodné např. pro budoucí učitele, pomocníky na školách v přírodě a jiných než skautských táborech. Junák má svou vlastní směrnici pro zdravotníky zotavovacích akcí, která nařizuje, že jednou za 4 roky musí proběhnout vždy přezkoušení. ZDrSEM nám nabízí toto přezkoušení jednou za čtyři roky za cenu 200-250 Kč.

Kde:

Hradec Králové

Harmonogram:

Kurz trvá dva víkendy dle časového rozpisu.

1.2. 18:00-20:30
2.2. 9:00-18:00
3.2. 9:00-15:30
15.2. 18:00-20:30
16.2. 9:00-18:00
17.2. 9:00-15:30

Pro koho:

Kurzu se můžou zúčastnit zájemci, kterým už bylo v roce 2012 17 let i přesto, že jim ještě nebude v době konání kurzu 18 let. Kurz mohou absolvovat s tím, že kvalifikace nabude platnosti v den jejich 18 narozenin.

Cena:

Kontakt:

Zdenkapavlisova(zavinac)seznam.cz

Přihlašování:

Přihlašování je možné na adrese https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dG5Yb2FvWUlLNUZURmhBUFV4M0dUc2c6MQ

do 23. prosince 2012 nebo do naplnění kapacity, která je 17 účastníků.

Poznámka

Zájemci mohou přespávat v klubovně, ve které se bude kurz konat – na první víkend se jedná o klubovnu 1. střediska Karla Šimka, na druhý víkend bude místo ještě upřesněno.

V případě zájmu účastníků bude možné zajistit na kurzu teplé obědy a drobné občerstvení v době přestávek.

Kdo se chce dozvědět více o ZDrSEMu, ať navštíví stránky http://www.zdrsem.cz/kurzy/standard.aspx