O poklad hradeckých měšťanů a Ringo turnaj

V rámci hradeckého skautingu se ustálilo již několik tradičních akcí, se kterými můžeme rok co rok počítat ve stejném termínu. Blíží se konec listopadu a s ním i tuplák akcí pro děti i dospělé.

Poutníci ze střediska Karla Šimka nás hned po ránu přivítají na tradičním Ringo turnaji. A tak si pořádně nařiďte budíky a přijďte 24. listopadu už v 7.30 do tělocvičny gymnázia Boženy Němcové. Ringo je kolektivní sport mezi skauty velmi populární. Je to hra, která rozvíjí snad všechny vlastnosti potřebné člověku v dnešním životě – postřeh, rychlou reakci, prostorovou orientaci, obratnost, fyzickou kondici, vůli a především sportovní chytrost. Hraje se s gumovým kroužkem, na hřišti stejných rozměrů jako je hřiště pro odbíjenou. Účelem hry je umístit kroužek do hřiště soupeře. Soutěže se mohou zúčastnit týmy všech věkových kategorií a tak oprašte sálovky, dejte si stranou 30 korun na startovné a přijďte si hodit. Do 18. listopadu se můžete přihlásit Petru Mohylovi na mail: mohylap@seznam.cz či tel.: 777 135 989.

A pokud máte pocit, že dopoledne plné pohybu nestačí, vyrazte s oddílem ještě týž den odpoledne na napínavou hru odehrávající se v uličkách starého města. Pátrací hra O poklad hradeckých měšťanů bude zahájena 24. listopadu ve 14.30 u kašny na Malém náměstí. Hlídky o 4 až 8 členech by se měly nahlásit do 15. listopadu na mail: mestani2012@centrum.cz a v ideálním případě zaslat 100 korun startovného na účet: 178023103/0300. Děti by měly být ve věkovém rozmezí první až deváté třídy, roveři se pak mohou nahlásit jako pomocná síla a také si to užít. Kromě hledání indícií čekají na děti také napínavé vzájemné souboje, proto by měl být každý člen hlídky vybaven třemi papírovými koulemi – ty obalené izolepou létají lépe, celá družinka pak tužkou, papírem, lepidlem a baterkou. Podrobnější informace najdete na webu pořadatelů z 1. oddílu střediska Želivák, tedy zde: http://www.jednickahk.estranky.cz/clanky/o-poklad-hradeckych-mestanu.html. Pojďme letos zase Husitům ukázat, že poklad hradeckých měšťanů patří skautům! Já se chystám, co vy?