Oslavy 100 let skautingu v Hradci Králové

Aktualizováno 1. 10. 2012

Kulatých 100 let českého skautingu, které se v roce 2012 slaví, již zřejmě neušlo vůbec nikomu. Po velkém množství pořadů v televizi, rozhlasových programech, článků v novinách, či skauty vydané knížce k 100 letům věřím, že o tomto významném výročí slyšel opravdu každý, ať už skaut je, či není. Hradec Králové si v tento významný rok připomíná i své malé jubileum a to 95 let od založení skautingu právě v našem městě.

Díky těmto dvěma významným událostem se letos na podzim všichni skauti z Hradce opět sejdou a oslaví to tak, jak si to takové výročí zaslouží. A jste-li skaut, nebo aspoň sympatizant a nechcete-li na takové akci chybět, pak je tento článek určen právě vám.

Oslavy, které jsou v našem městě naplánovány na tento podzim, jejichž vyvrcholení bude v prvním týdnu října, se budou skládat z několika částí. Na pěší zóně budete moct začátkem října nalézt ve výlohách skautská tabla, každé středisko bude mít své tablo, kde umístí své fotky a krátký text o sobě. Mimo to nás čeká v rámci oslav skautská výstava a fanouškové geocachingu se můžou těšit na tzv. skautskou „cache“, která bude spuštěna přímo v den oslav. A právě tou nejdůležitější akcí celých oslav bude celohradecké setkání skautů a jejich příznivců, které proběhne 7. 10. 2012 v klubovně na Rybárnách. Díky včasné propagaci se jistě můžeme těšit na účast všech oddílů a mnoha a mnoha známých tváří, a pokud jste o této akci ještě neslyšeli a máte zájem přijít, určitě tak udělejte. Akce je určená pro všechny současné, ale i bývalé skauty, jejich kamarády a zkrátka všechny, kteří mají zájem. Součástí této akce bude výše zmíněná výstava, která nám ukáže materiály řadu let ukryté ve skautském archivu, promítne se skautský film a samozřejmě nás čeká oheň a mnoho dalšího. Pro přesnější přehled je tu pro vás připravený jednoduchý harmonogram akce.

Harmonogram oslav

15:00 Zahájení akce

15:00-17:45 Promítání filmů, program pro děti, skautská výstava, mezistředisková soutěž apod.

16:00 skautská kapela

16:45 představení hradecké skautské cache

17:00 vyprávění pamětníků

17:45 předávání vyznamenání

18:00 Slavnostní oheň s programem

Kolem 19:00 volný konec

V příloze k tomuto článku naleznete pozvánku. Pokud máte jakýkoli dotaz, či připomínku, můžete využít kontaktů na pořadatele, jinak se na vás těšíme přímo na akci 7. 10. 2012.

Tomáš Merta, tomas@merta.cz, 777 125 874

Martin Pavlík, svetlunda@gmail.com, 721 780 506