Co bylo

Úspěšná akce Setkání vůdců 2012 - dojmy z akce

Setkání vůdců 2012 bylo dozajista největším vzdělávacím setkáním všech vedoucích oddílů, roverů a jiných činovníků v našem skautském kraji za poslední roky, ne-li největší setkání od obnovy skautingu v roce 1990. Jak se akce povedla a jak ji hodnotí jedna účastnice a jeden organizátor se dozvíte v tomto článku.

Dětská hra O poklad Hradeckých měšťanů 2012 je za námi

Čas plyne jako voda a tak si na konci listopadu dali opět sraz skauti na Malém náměstí, aby pátrali po pokladu Hradeckých měšťanů. Již XI. ročník této městské hry uspořádal v sobotu 24. listopadu pro skauty z Hradce Králové, Pardubic a Liberce skautský oddíl Jednička z Hradce Králové.

Oslavy 100 let se vydařily

V neděli 7.10.2012 mě probudil vydatný déšť, bubnující na plechový parapet. Po letmém pohledu ven se mi vstávalo opravdu špatně. Venku lilo jako z konve a přitom právě na neděli byla naplánována oslava stoletého výročí českého skautingu a 95 let od počátku skautování v Hradci Králové. Říkal jsem si, že se tam asi moc lidí nesejde…

Jaký byl letos závod vlčat a světlušek?

22. dubna v Hradci Králové

Zvoní budík. Je sedm hodin ráno. Rychle vstávám a připravuji se ven. Hlavně nezapomenout kroj na sebe! Nastal totiž „den D“ pro všechny vlčácké a světlušácké oddíly z Hradce Králové a jeho okolí. Za necelou hodinu už třináct hlídek společně s jejich vůdci netrpělivě vyčkávají před Jubilejní Svojsíkovou klubovnou v Kuklenách v Hradci Králové, až se to všechno rozjede.

Barevný rádcovský kurz 2011/2012 - 3.víkend

Je to něco přes měsíc, kdy skončil již třetí ročník Barevného rádcovského kurzu. O tom, jaký byl poslední víkend pořádaný přímo v Hradci Králové, jak si rádci poradili s množstvím úkolů, které od počátku kurzu plnili a jak hodnotí průběh kurzu jeho vůdce, se můžete dočíst v tomto článku.

Barevný rádcovský kurz 2011/2012 - 2.víkend

Začátkem února proběhl již druhý víkend Barevného rádcovského kurzu, tentokrát ve Dvoře Králové. O tom, jak víkend vnímala jedna z účastnic se dozvíte v článku :)

Trachtace Obrázků Pohyblivých

Tradiční filmový festival pořádaný vždy na začátku kalendářního roku letos opět nezklamal a nasadil pomyslnou laťku opět o kousek výše! Zajímá-li vás, jaký byl TOP letos, čtěte dále.

Čekatelský kurz 20+ je za námi!

14. 1. 2012 proběhly ve středisku Na Rybárnách závěrečné zkoušky čekatelského kurzu 20+. Tato trochu unikátní vzdělávací akce byla šancí pro ty, kteří v obvyklém věku neprošli klasickým systémem skautského vzdělávání, přesto pracují s dětmi a chtějí si skautské vzdělání doplnit.

Poklad hradeckých měšťanů opět nalezen

Již po několikáté se hradečtí skauti sešli na Malém náměstí, kde byla v sobotu 26. listopadu odstartována pátrací hra O poklad hradeckých měšťanů. V tomto článku bych ráda zhodnotila akci, aby i družiny nepolíbené hledáním pokladů popřemýšlely o účasti na příštím ročníku.

Barevný rádcovský kurz 2011/2012 - 1.víkend

Zajímá vás, jaký byl první víkend již celkové třetího ročníku Barevného rádcovského kurzu? Letošní ročník hned na svém startu aspiruje na několik nej. Nejvíce lidí v přípravném týmu, nejvíce účastníků za historii rádcovských kurzů v Hradci Králové a třeba taky největší zapojení středisek do kurzu, máme totiž účastníky ze všech šesti hradeckých středisek.