Skip to Content

Barevný rádcovský kurz 2011/2012 - 2.víkend

Úvodní obrázek: 

Začátkem února proběhl již druhý víkend Barevného rádcovského kurzu, tentokrát ve Dvoře Králové. O tom, jak víkend vnímala jedna z účastnic se dozvíte v článku :)

Na druhý brkácký víkend jsem jela s velkým očekáváním.  Myslím, že se v mnohých případech vyplnilo. Mám-li porovnat první víkend s druhým, pravděpodobně preferuji víkend druhý, přestože byla větší zima. Jak to vlastně bylo?

Sraz: pátek 3.2 v 15:45 na vlakovém nádraží. Slibný začátek, zdá se. Skutečně. Avšak na cestě vlakem neshledávám pranic zajímavého, proto trochu přeskočím na první večerní program. V rádcovské stezce č. 1: obávaný skauting. I přes děsivý počet bodů byl nakonec vlastně celkem pohodový.

Ranní rozcvička. Nevyhnutelná a nenáviděná. Není třeba dále rozvádět. Kdo si neumí udělat představu, běžte se trochu proběhnout po ledu. Po rozcvičce ale pravidelně následuje snídaně, a tak tomu bylo i v sobotu ráno. Zde bych chtěla vyzdvihnout Mývala. Opravdu se vytáhl. Právě kuchyň je jeden z hlavních faktorů, proč se mi zamlouval druhý víkend víc. Nic ale není bez chyby, a i když byla marmeláda podstatně vyšší kvality, než ta původní, Perla stále zaujímá dominantní místo mezi šéfkuchařem a nabídkou margarínů. Když o tom tak zpětně přemýšlím, tak musím uznat, že je to logické. Kdyby totiž bylo vše perfektní, nebylo by se na 3. víkendu s čím vytáhnout. Mývale, hodně štěstí. Já Ti věřím.

Sobotní dopoledne ve znamení zdravovědy. Míša, její kufřík plný obvazů a ostrý učitelský pohled se ukázaly zvládnutelnými, avšak vyčerpávajícími. Tento blok trval až do poledne. Zmoženi jsme očekávali oběd. Nelze nepřipomenout, že písmenka v polévce nebyla vůbec rozvařená. Všechna čest!
Po poledním klidu jsme měli běhací hru venku. Mě osobně tedy byla hrozná zima, ale tuhle hru mám přesto moc ráda. Po svačině nás Terka poučila o dnešních dětech. Takový méně náročný, možná i odpočinkový program. Potom ještě krátké poučení o bezpečnosti, a velký večerní program – osobní růst mohl začít. Tuhle část musím vychválit hodně, protože mě hodně překvapila. Zipi to vzala za správný konec a vytvořila se jedinečná atmosféra. Díky. 

Ráno dalšího dne bylo, jak už to tak se všemi rány bývá, jako přes kopírák. Nedělní dopoledne potom vyplnily programy od Pepy a Tučníka, komunikace a internet. Nerada to přiznávám, ale byla jsem ráda, že už byly poslední. Přece jenom je to náročné, výuka i o víkendu. Další nezbytnou položkou byl oběd. I na Mývala asi už padala únava. Bylo to znát, protože nedělní hlavní chod se znatelně podobal pokrmu podávaném v poledne na 1. BRKu. Další dění vyplnily fitky, tj. krátké pohybové hry, balení a uklízení.

Návrat: neděle 5.2 v 16:34 opět na vlakovém nádraží. Po BRKu se vždy vracím domů unavená, vyčerpaná, ale moc spokojená. Tak tomu bylo i teď a já se moc těším na víkend třetí.

Márinka Vosečková, rádkyně BRKu, 4.roj světlušek