Poklad hradeckých měšťanů opět nalezen

Již po několikáté se hradečtí skauti sešli na Malém náměstí, kde byla v sobotu 26. listopadu odstartována pátrací hra O poklad hradeckých měšťanů. V tomto článku bych ráda zhodnotila akci, aby i družiny nepolíbené hledáním pokladů popřemýšlely o účasti na příštím ročníku.

Malé náměstí asi nebude zase tak malé, jinak nechápu, jak mohlo pojmout desítky družin, které se letos měšťanů zúčastnily. Po vydařených předchozích ročnících měly i moje světlušky velmi vysoká očekávání. A s velkým očekáváním často přichází zklamání...

Úvodní scénka nebyla slyšet, takže moc nemám představu, kdo děti honil a proč vlastně ten poklad hledaly. Pro naše holky to už budou vždycky Husité a měšťané. Když hra začala, šla jsem si s klidným srdcem sednout do kavárny, protože na každém rohu či nebezpečném místě stál člen skautské ochranné služby, což považuji za takřka geniální nápad. Možná díky tomu po první části hry přiběhly holky všechny a vcelku, ale trochu zklamané, ani jednou je totiž nehonili Husité. A vzhledem k tomu, že na celé předešlé schůzce vymýšlely strategie, jak si s nimi poradit, zklamání bylo opravdu veliké.

Nejnapínavější část akce je vždy hromadný úprk k pokladu. Nemám tušení, která skupinka skutečně poskládala celý dopis s údaji o pokladu a která jen v davové hysterii vyběhla za ostatními. Už si nepamatuji, kdo vyhrál, ale naše světlušky říkaly, že ta samá družinka poklad našla i loni. Pořadatelé byly letos štědří a skoro všechny družinky nějakým způsobem ocenili. Cenu letos dostávali například největší bojovníci a i ti, kteří vždycky stihli utéct před papírovou koulí.

Na měšťany příští rok asi zase půjdeme. Je příjemné, když pro vaše děti občas připraví program někdo jiný a když si můžete v hodnocení kvality oddílu odškrtnout, že se účastníte mimo oddílových akcí. Přesto bych ocenila trochu nápaditější legendu a také obměnu herních principů. Hra samotná byla letos díky pár vylepšením precizní do posledních detailů, ale plnění úkolů a skládání dopisu nebude bavit navždycky.