Skip to Content

Cache č.5 - současný hradecký skauting

Po devatenácti letech nuceného odmlčení, v listopadu 1989 padla totalita v našem státě a Junák byl obnoven po třetí. V Hradci doznal opět velký rozvoj v šesti střediscích a v roce 1991 oslavil tři čtvrtiny století své existence v našem městě. V roce 2006 při příležitosti výročí 90 let od založení skautingu v Hradci Králové, uspořádali hradečtí skauti velký dětský den v Šimkových sadech, který navštívilo přibližně 2000 dětí. Druhý ročník „skautských dnů“, konaných v roce 2008 byl ještě úspěšnější.

Současný hradecký skauting má šest středisek, středisko K. Šimka sídlící ve skautském domě v Sokolovské ulice, středisko Rotunda s klubovnou v Šimkových sadech, kuklenské středisko sídlící v jubilejní klubovně A. B. Svojsíka, středisko Sv. Jiří s klubovnou na Novém Hradci, středisko Rybárny a středisko Želivák, sídlící v Malšovicích. Členská základna se po revolučním boomu a následném propadu zájmu o skauting ustálila na přibližně 600 registrovaných skautů, z toho je 350 dětí.


Souřadnice: 50°12.229 ; 15°48.024

Šifra: