Betlémské světlo v Hradci Králové podvanácté

Tak jako každý rok přijede do Hradce Králové Betlémské světlo i letos. Stane se tak v sobotu 22.12.2012 - na den po konci světa si tedy nic neplánujte!

Úspěšná akce Setkání vůdců 2012 - dojmy z akce

Setkání vůdců 2012 bylo dozajista největším vzdělávacím setkáním všech vedoucích oddílů, roverů a jiných činovníků v našem skautském kraji za poslední roky, ne-li největší setkání od obnovy skautingu v roce 1990. Jak se akce povedla a jak ji hodnotí jedna účastnice a jeden organizátor se dozvíte v tomto článku.

Dětská hra O poklad Hradeckých měšťanů 2012 je za námi

Čas plyne jako voda a tak si na konci listopadu dali opět sraz skauti na Malém náměstí, aby pátrali po pokladu Hradeckých měšťanů. Již XI. ročník této městské hry uspořádal v sobotu 24. listopadu pro skauty z Hradce Králové, Pardubic a Liberce skautský oddíl Jednička z Hradce Králové.

Kurz zdravotníka zotavovacích akcí

Máš před vůdcovkami nebo si myslíš, že je dobré mít zdravotnické vzdělání a být připraven zasáhnout, když je potřeba? Vyraž do Hradce Králové na ZDrSEM.

Skautský ples 2013

Milí skautští tanečníci, je na čase oprášit taneční boty, vyzkoušet si kroky Cha-cha, Jive, Polka, Valčík, Rumba, Blues… a možná koupit nové šaty nebo kravatu, protože 5. ročník plesu královéhradeckých skautů se nezadržitelně blíží! Do diáře si prosím zaznamenejte 15.3. 2013, čas 19:30, Sokolovna Nový Hradec Králové. Nezapomeňte také pozvat i své „neskautské“ přátele!

O poklad hradeckých měšťanů a Ringo turnaj

V rámci hradeckého skautingu se ustálilo již několik tradičních akcí, se kterými můžeme rok co rok počítat ve stejném termínu. Blíží se konec listopadu a s ním i tuplák akcí pro děti i dospělé.

Příloha:  application/pdf iconringo-pozvanka.pdf application/pdf iconPlakat_hra_ve_meste_2012_0.pdf

Trachtace obrázků pohyblivých 2013

Netradičně napsaný článek o tom, jak probíhají přípravy skautského filmového festivalu - TOPu a vše o tom, co nám organizátoři prozradili o letošním ročníku : )

Oslavy 100 let se vydařily

V neděli 7.10.2012 mě probudil vydatný déšť, bubnující na plechový parapet. Po letmém pohledu ven se mi vstávalo opravdu špatně. Venku lilo jako z konve a přitom právě na neděli byla naplánována oslava stoletého výročí českého skautingu a 95 let od počátku skautování v Hradci Králové. Říkal jsem si, že se tam asi moc lidí nesejde…

BRK afterpárty

Skoro všechny vzdělávací kurzy mají své neformální zakončení v podobě pokurzového setkání, afterpárty, oddechového víkendu apod.

Setkání vůdců Královéhradeckého kraje

V roce, kdy si všichni čeští skauti a skautky připomínají sto let své existence, se vedení krajské rady Junáka rozhodlo zorganizovat velké setkání vedení všech středisek a oddílů v Královéhradeckém kraji. Akce dostala název setkání vůdců a měla by být odměnou pro všechny, kteří na ní zamíří.